مکان‌های تفریحی و گردشگری بلغارستان

کشور زیبای بلغارستان، کشوری تاریخی با دیدنیهای زیاد در اروپا است که هر ساله توریست های زیادی در سرتاسر دنیا را به سوی خود می کشاند.بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست که پایتخت آن شهر سوفیا است.جمعیت این کشور بالغ بر ۷٬۳۶۴٬۵۷۰ نفر است که هر ساله از آن کاسته می‌شود. بلغارستان علاوه برجاذبه های گردشگری زیاد و دیدنی هایی که دارد، کشور ارزانی هم هست و این موضوع دلیل خوبی برای گردشگران برای سفر به این کشور است.سفری کوتاه به این کشور، شما را با مردمانی شاد و مهربان روبرو می کند و در حین سفر از تاریخ غنی این کشور و مناظر خارق العاده و سواحلی که دارد، حیرت زده می شوید.

سواحل بلغارستان

عمده سواحل تفریحی کشور بلغارستان در اطراف شهر وارنا واقع شده اند اما بزرگترین آن یعنی سانی بیچ در نزدیکی شهر بورگاس قرار گرفته سواحل متعددی در این کشور وجود دارد که سعی می کنم به بزرگترین و معروف ترین آنها اشاره کنم .

گلدن سندز (شن های طلایی)

ساحل-شنهای-طلایی

در ۱۷ کیلومتری شمال شهر وارنا بیش از یکصد هتل ویلا و آپارتمان در مساحتی به طول ۳٫۵ کیلومتر در میان بافت منحصر به فرد کوه ، جنگل و دریا سالانه میزبانی هزاران گردشگر را بر عهده دارند .بنا به افسانه ای قدیمی گروهی از دزدان دریایی طی حفاری هایی در شمال شهر وارنا به گنج عظیمی از طلا دست پیدا کردند . اما زمین انتقام خود را از آنها گرفت و طلای به دست آمده را به شن تبدیل کرد . از این رو نام گلدن سندز یا شن های طلایی را بر این مکان گذاشته اند . گلدن سندز تنها ۲۵ کیلومتر با فرودگاه بین المللی وارنا فاصله دارد .

سانی بیچ

سانی بیچ

از مکان‌های تفریحی و گردشگری بلغارستان  میتوان به این ساحل زیبا اشاره نمود.بزرگ ترین و مشهورترین پاتوق ساحلی دریای سیاه که در ۳۵ کیلومتری شهر بورگاس در منطقه تاریخی نسبر واقع شده و با در برگرفتن بیش از ۸۰۰ هتل سالانه میزبان هزاران توریست از سرتاسر جهان می باشد .بیش از ۱۳۰ رستوران ، کافه و … آماده خدمات رسانی به مهمانان پرشمار خود هستند . قدمت سانی بیچ به بیش از ۵۰ سال می رسد . سانی بیچ در ۳۵ کیلومتری فرودگاه وارنا و ۲۵ کیلومتری فرودگاه بورگاس قرار گرفته است .

آلبنا

آلبنا

از مکان‌های تفریحی و گردشگری بلغارستان  میتوان به این ساحل زیبا اشاره نمود.در ۳۰ کیلومتری شمال وارنا و در ۱۲ کیلومتری بالچیک قرار دارد . تنها ۴۳ هتل در این منطقه وجود دارد و نکته جالب اینکه هیچ هتل ۵ ستاره ای در آنجا فعالیت نمی کند . در مقایسه با دیگر مقاصد ساحلی در بلغارستان آلبنا در سطح و کیفیت پائین تری قرار دارد اما به واسطه وجود چشمه های آب معدنی همچنان جذابیت های خاص خود را دارا می باشد.مسافرینی که از تور شب های بلغاری در گلدن سندز استفاده می کنن می توانند دقایقی به وسیله مینی ترن های موجود در منطقه گشتی در آلبنا بزنند و با فضای آن آشنا شوند .

سنت کنستانتین و النا

سنت کنستانتین و النا

از مکان‌های تفریحی و گردشگری بلغارستان  میتوان به این ساحل زیبا اشاره نمود.این ساحل در ۱۰ کیلومتری شهر وارنا و ۶ کیلومتری گلدن سندز واقع شده .این منطقه قدیمی ترین مجتمع تفریحی ساحلی بلغارستان به شمار می رود .حدودا ً ۵۰ هتل در این منطقه وجود دارد

وارنا

Varna-Bulgaria-1210x423

وارنا (Bapha) سومین شهر بزرگ کشور بلغارستان است.بعد از سوفیا و پلودیو  وارنا شهر ساحلی این کشور به شمار می رود .وارنا در ۴۷۰ کیلومتری شمال شرقی سوفیا قرار داردو در همسایگی شهرهای دوبریخ (۴۵ کیلومتر شمالی) ، شومن (۸۰ کیلومتر غربی) و بورگاس (۱۴۵ کیلومتر جنوب غربی) واقع شده است .قدمت این شهر به حدود ۶۰۰ سال پیش از میلاد مسیح می رسد .وارنا در حد فاصل سال های ۱۹۴۹ تا ۱۹۵۶ استالینگراد نامیده شده است .طبق گفته های تئوفانس مورخ بیزانسی نام وارنا ابتدا در بین سده های ۶ و ۷ پیش از میلاد و پس از پیروزی اسلاوها در نبرد بالکان بر این شهر گذاشته شد .وارنا را به نوعی می توان پایتخت تابستانی بلغارستان نامید .در فصل تابستان میلیون ها توریست به واسطه وجود پاتوق های متعدد ساحلی در اطراف شهر وارنا روانه این منطقه می شوند مهم ترین این مناطق عبارتند ازگلدن سندز در ۱۷ کیلومتری شمال ،سنت کنستانتین و هلنا در ۸ کیلومتری شمال ،آلبنا در ۳۰ کیلومتری شمال و چند مورد دیگر .بدون شک گلدن سندز مهم ترین و بزرگ ترین ساحل در محدوده شهر وارنا به شمار می رود .البته بزرگ ترین پاتوق ساحلی بلغارستان سانی بیچ با دارا بودن بیش از ۸۰۰ هتل نام دارد .از جاذبه های مهم شهر وارنا می توان بهپارک دریایی ،دلفیناریوم ،پل آسپاراخوف کلیسای جامع ارتدوکس شرقی و … اشاره کرد .در سال های اخیر در کشور ما تور بلغارستان به نام تور وارنا معرفی شده .اما در واقع مقصد اصلی و اقامتگاه مسافران این تور سواحل گلدن سندز می باشد .